ROZHOVOR SO SAMUELOM LIŠKOM
25. marca 2018
ROZHOVOR S JÁNOM HUDÁKOM
25. marca 2018
Všetky články

ROZHOVOR S MICHALOM PETRIŠOM

Rozhovor so zápasníkom Michalom Petrišom aj o TFN 4

V dnešnom rozhovore sa bližšie pozrieme na prvého protagonistu hlavného zápasu na podujatí TFN 4.

 

 

Konkrétne ide o borca, pre ktorého to bude momentálne posledný zápas pod pravidlami MMA.

Jeho meno je Michal  Petriš, ale ľudia ho tiež poznajú pod pseudonymami Šišo alebo PANZER BERSERKER. Ale viac sa o ňom dozvieme v nasledujúcom rozhovore.

 

Ahoj Michal chcel by som ťa v mene fanúšikov Figt portalu pozdraviť. Mohol by si sa pre nich v krátkosti predstaviť a povedať niečo o sebe ?

,, Pochádzam z východného Slovenska kde som sa narodil a bývam. Som Straight Edge – čiže som proti všetkým drogám ,liekom ,dopingu atď.”

Ešte pred tým ako sa pustíme k otázkam ohľadom športu, mohol by si nám trošku priblížiť ako vznikol tvoj pseudonym Panzer BRSEKER ?

,, Panzer je moja budúca značka alebo tetovacie štúdio, ktoré si plánujem otvoriť čiže Panzer Tattoo . (Panzer-Obrnený voz čiže tank) …No a Berserker…Boli to severský bojovníci odetí v medvedej koži, vyznačovali sa svojou divokosťou, udatnosťou a nebojácnosťou. V boji upadli do nekontrolovateľného hnevu a šialenstva, čiže sa zjavne neviem ovládať. “

Čo ťa priviedlo k bojovým športom a kedy si začal aktívne trénovať ?

,, Predtým ako som s tým vôbec začal som iba cvičil silovo a kondične. Prestalo ma to baviť chodiť cez víkendy sa ožierať a mlátiť sa. Nevravím, že to nebola sranda a zábava, ale nikam som tým nenapredoval a potreboval som radikálnu zmenu, keďže som bol niekoľkokrát trestaný a dvakrát odsúdený. No a k bojovým športom ma priviedla hlavne disciplína , prekonanie seba samého ,kde som sa mohol kľudne vyzúriť a vybúchať.”

Koľko rokov sa tomu už približne venuješ ?

,, Venujem sa tomu asi tak 4 roky s ročnou pauzou a mínus nejaké zranenia, čiže tak nejako.”

Začal si hneď priamo s MMA alebo si sa k tomu dostal postupne cez nejaký iný bojový šport?

,, Začal som s thajským boxom. A potom  postupne prišlo celé MMA.”

A ktorú časť MMA máš najradšej zem, postoj ? Vlastne,  kde sa cítiš najlepšie pri zápase ?

,, Tak najradšej mám box a ground and pound na zemi . Čiže rád mlátim ľudí. “

Kde sa momentálne pripravuješ a pod kým trénuješ

,, Keďže som z východu tak chodím k nám na zápasenie a box, no a zvyšok chodím trénovať na západ, či už do Prahy alebo do Bratislavy a Trnavy. Netrénujem pod žiadnym klubom ,striedam kluby, ale zápasím za Spartakus Fight Gym Trnava.”

Čo v doterajšej kariére považuješ za svoj najväčší úspech ?

 ,, Samozrejme rodinu a kamarátov. Asi najviac ďakujem Bohom za česť, hrdosť, silu ,odhodlanie … Vďaka cnostiam som mohol trénovať a vyhrať, či už silovú súťaž v StreetWorkoute , silovom trojboji a v MMA dva zápasy, ktoré ma nijako nenaplnili keďže boli krátke. A otvorenie si budúceho tetovacieho štúdia.”

 

 

 

Momentálne máš negatívne skóre, ale všetky svoje zápasy si mal proti silným súperom,  ktorý zápas bol pre teba taký najdôležitejší alebo najpamätnejší ?

,, Áno pretože som bral narýchlo zápasy 4 dni predtým. Tak asi najlepší môj zápas pre mňa bol s Janom Širokým kde sme išli amatérsky zápas aj keď je zapísaný v profi. Naozaj dobrý zápas na 3 kola, kde sme sa mlátili . Potom to doktor ukončil.”

Na TFN 4 budeš mať zápas večera zvolíš nejakú špeciálnu prípravu ?

,, Pripravujem sa ako stále, či mi už šťastie dopraje sa uvidí tam, ale verím že bohovia stoja na mojej strane a zmlátim súpera až sa poserie . No a keďže v posledných dvoch zápasoch som najprv dostal KO a o 5 dni na to som skočil na súpera rybičku čo sa mi stalo osudným , teraz vlastne pôjdem posledný zápas v MMA čiže budem bojovať do konca.”

 

 

 

A pre svojich fanúšikov čo ešte chystáš v roku 2018 okrem podujatia TFN 4 kde sa ešte ukážeš ?

,, Neukážem sa nikde , chcem cestovať po svete a otvoriť si svoje tetovacie štúdio . Samozrejme naďalej budem trénovať a cvičiť, no nie tak aktívne. Ak ma chcú vidieť tak nech dôjdu ku mne domov na TFN 4.”

Máš nejakého obľúbeného bojovníka ktorého sleduješ ?

,, Áno sledujem neustále svojich kamarátov a to Petra Beranka, Tomáša Thora Kuzelu a Kamila Csibinského  samozrejme zaujímam sa väčšinou o československu scénu, no zo zahraničia môj favorit  bude asi Niko Puhakka .”

Príde ťa do Sniny niekto z najbližších podporiť ?

,, Áno prídu všetci, ktorý budú môcť či už z BA alebo HE.”

A koho budeš mať počas zápasu v rohu ako podporu ?

,, Snáď tam bude Jano Hudák samozrejme podľa toho ako dopadne predo mnou jeho zápas ale Janko trénuje denne a je veľmi šikovný. “

 

zdroj: súkromný archív – Michal PETRIŠ

 

Ešte by si nám prezradil čo rád robíš vo voľnom čase samozrejme okrem športu ?

,,Vo voľnom čase rád športujem haha .. Ale okrem toho je to cestovanie ,turistika , tetovanie, kreslenie, občas si zabrnkám na gitaru ( na ktorú sa učím ) a rád trávim chvíle s kamarátmi pri jedle.”

V mene Fight Portálu ďakujem za rozhovor a mohol by som ťa poprosiť o nejaký krátky odkaz pre našich a tvojich priaznivcov ?

,, Tak len, že nech sa neobliekajú ako ženy, ženy nech sú ženami , nech nefajčia a nepijú , nech neberú zasrané drogy a steroidy pre letnú formu či amatérsky zápas . Česť, Vernosť, Hrdosť, Sila ,Sláva – Ave Ja !”

Ak si aj vy chcete na vlastné oči vychutnať noc titánov, poznačte si dátum 14.apríl 2018, čas 19:30 a sledujte oficiálnu stránku Titan Night Fight: http://titanfightnight.sk/, prípadne udalosť na Facebooku: https://www.facebook.com/Titanfn, kde budú postupne nabiehať všetky informácie. Takisto je možné Titan Fight Night “nasledovať” na instagrame pod @titanfightnight.sk ako i na Youtube.
Video - TFN 2017 - Best OFF TFN 4 - SNINA Teaser TFN 4 - SNINA Teaser

 


Zdroj: Fightportal.eu
Autor rozhovoru: Daniel Čerpák
Rozhovor absolvoval: Michal Petriš